پروفسور محسن هشترودی - زندگینامه مشاهیر و فرزانگان
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زندگینامه مشاهیر و فرزانگان

پروفسور محسن هشترودیمحسن هشترودی فرزند شیخ اسماعیل هشترودی در دی ماه 1286 شمسی در تبریز متولد شد و پس از تحصیلات مقدماتی در زادگاهش به تهران آمد و مدارس اقدسیه و دارالفنون را به پایان رسانید.

محسن هشترودی در رشته پزشکی به تحصیل پرداخت ولی وقتی به اروپا رفت رشته ریاضی را انتخاب کرد و از دانشگاه سوربن درجه دکترای دولتی گرفت.

محسن هشترودی پس از مراجعت به ایران به تدریس پرداخت. بدواً رئیس فرهنگ تهران و سپس رئیس دانشگاه تبریز شد و مدتی رئیس دانشکده علوم بود و هزاران شاگرد تربیت کرده است.

دکتر هشترودی در خیلی از مجامع علمی جهان عضویت یافت و به سخنرانی های علمی پرداخت و به تدریج از مفاخر علمی معاصر ایرای شد.

پروفسور هشترودی با وجود داشتن همسر و خانواده خوب به علت فوت یک دخترش در جوانی دچار ناراحتی فراوان گردید و اشعاری هم در این زمینه سروده است.

دکتر هشترودی در مدت 69 سال زندگی پر بارش آثار پر ارزشی از خود به یادگار نهاده و درگذشت او در سال ر1355 یک ضایعه بزرگ برای جامعه دانشگاهی ایران و مجامع علمی تلقی شد.

 

 

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام
من در رشته ریاضی پیام نور تحصیل می کنم و با نظرات و تئوری های پروفسور آشنایی دارم.
و واقعا ایشان استاد بلا منازع ریاضیات در دنیا می باشند و صفت پروفسور حقیقتاْ علم ایشان را نمی تواند تحمل کند. حقا که باید عبارتی والاتر برای چنین شخصیتی نهاد.
دوشنبه 19 بهمن‌ماه سال 1388 ساعت 12:20 ق.ظ
امتیاز: 0 0

پیوندها